Шкільна акція "Живи,книго!"

Книги – морська глибина.
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
(Іван Франко)

Щорічно проходить Всеукраїнська акція “Живи, книго!”. Акція «Живи, книго!» проводиться з метою широкого залучення учнів і вчителів до роботи з виховання та бережливого ставлення до книги, поваги до праці людей, які її створили, відповідальності за правильне і раціональне використання підручників, створення, оновлення та збереження фонду шкільної бібліотеки.

На допомогу учням діє «Куточок читача», де вміщено «Правила користування бібліотекою» та пам’ятки: «Як вибрати книгу для читання», «Як працювати з підручником», «Як написати реферат».

Збереження фонду

Розроблено єдині вимоги щодо використання та збереження підручників. Ці єдині вимоги вклеюються в щоденники учнів:

1. Одержавши підручники у бібліотеці, продивись їх. При виявлені пошкоджень повідом бібліотекаря.

2. Обгорни підручники, зроби закладки.

3. Перш ніж працювати з книгами, помий руки.

4. Не роби поміток у книзі ручкою чи олівцем.

5. Зберігай підручники у спеціально відведеному для них місці.

6. Загубив чи пошкодив підручник – поверни до бібліотеки такий самий або заміни іншим, рівноцінним за змістом і вартістю.

Бібліотекар, члени учнівського самоврядування та вчителі регулярно проводять рейди перевірки стану підручників.Результат – повернуто 100% підручників і літератури.

Бережливе ставлення та оновлення фонду

Створено актив, який користуючись порадами бібліотекаря, надає допомогу зіпсованим книгам. Проводяться бесіди на теми: “Книзі довге життя”, “Що таке бережливість?”, “Як відремонтувати підручник?”, “Бережливе ставлення до книги – обов’язок кожного учня”, “Скільки коштують державні підручники?”, “Скільки коштує безкоштовно?”.Результат – повністю відреставроване фонд української та світової літератури.

Поповнення фонду

Бібліотекар приймає участь у батьківських зборах та класних годинах, на яких обговорюються питання збереження підручників, поповнення фонду бібліотеки, прищеплення любові до книги, виховання культури читання. З року в рік в школі проходить акція “Подаруй бібліотеці книгу – підтримай бібліотеку”.

Подаруй бібліотеці книгу!

В рамках проведення акції "Живи, книго!" бібліотека поповнює фонд шкільної бібліотеки подарунковою літературою.

Кiлькiсть переглядiв: 242

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.